Pražská 44, Jevany

Rodinný dům 6+1(258m2), pozemek 3899m2, Jevany


258 m2
6+1
49 000 000 Kč


Představení nemovitosti

Mimořádná nabídka architektonicky významné rodinné vily z r. 1903 (navržená známým architektem Josefem Fantou k jehož dílům patří i pražské Hlavní nádraží) ve stylu anglické secese pro významnou českou spisovatelku na rozsáhlém pozemku (3899m2) se vzrostlou zelení. Jedna z nejhodnotnějších zdejších vil
s geniem loci místa, kde si na březích soustavy jevanských rybníků, v atraktivní lokalitě chráněné krajinné oblasti svá letní sídla v minulosti stavěly významné osobnosti podnikatelského, politického i uměleckého světa. Malebnost a romantický ráz okolní krajiny a především krásné lesy do Jevan lákají příznivce klidného, rezidenčního bydlení za městem.

Jevany se rozkládají na okraji národní přírodní rezervace Voděradské bučiny asi 34 kilometrů jihovýchodně od centra Prahy a třináct kilometrů východně od města Říčany.

Klidná a okouzlující rezidenční lokalita s veškerou občanskou vybaveností, s dobrou dostupností do centra Prahy. (prodejna potravin, pošta, restaurace, kino, mateřská škola, základní škola se nachází v sousední obci Vyžlovka).

Dispozice vily zahrnuje dvě podlaží (258m2). Přízemí dominuje společenská místnost s krbem, jídelní kout, vstup přes zimní zahradu na terasu, na níž navazuje okouzlující zahrada. Dále je zde obývací pokoj, samostatná prostorná kuchyně, koupelna, toaleta a prádelna. V patře se nacházejí 2 ložnice a koupelna se šatnou. Dům je částečně podsklepen, suterén je využit pro technické zázemí. Na pozemku dále stojí budova s vnitřním bazénem (včetně zázemí) a samostatný prostorný dům pro hosty včetně zázemí.

Vila je ve dobrém stavu, podlahy jsou z masivního dřeva, tabulková okna jsou dřevěná. Mimořádně prostorná a okouzlující zahrada s altánem poskytuje dokonalé soukromí a navazuje mimořádný pocit ničím nerušeného prostředí a intimity. Pozemek bezprostředně sousedí s rybníkem a má k němu soukromý vstup s molem.

Národní přírodní rezervace Voděradské Bučiny s bukovým porostem, který se každý podzim vybarví do neuvěřitelných barev, nabízejí možnost dlouhých procházek a výletů do přírody. Územím s typickou flórou a faunou prochází osm kilometrů dlouhá naučná stezka Voděradské bučiny, projet se dá i na kole. Místo je v dobré dojezdové vzdálenosti od Prahy, cesta autem na okraj metropole trvá necelých 30 minut. Kousek od domu je i zastávka příměstského autobusu s konečnou u stanice metra Háje.

Interiér hlavního domu cca 258 m2, zastavěná plocha domu a nádvoří 605 m2 (hlavní dům, dům pro hosty / studio, bazén, kryté garážové stání), zahrada a ovocný sad 3235 m2, pozemek 3899


ZÁKLADNÍ INFO

Evidenční číslo:

HMA1597

Stav objektu:

velmi dobrý

Užitná plocha:

258,0 m2

Vlastnictví:

Osobní

Budova:

kamenná

Garáž:

Ne

Energetická náročnost:

G


Máte zájem o nemovitost?

Kontaktujte makléře, který má na starosti tuto nemovitost.CHCI VÍCE INFORMACÍ

Vyplňte prosím jméno a příjmení.
Vyplňte prosím e-mail.
Vyplňte prosím telefon.


Prohlédněte si další nemovitosti