Dušní 924/2, Praha 1

Prodej bytu 3+1 s balkonem, 147m2, Praha 1, Dušní, sklep


147 m2
3+1
23 500 000 Kč


Představení nemovitosti

V současné situaci nabízíme běžné prohlídky s rouškou a rovněž zajišťujeme videoprohlídky v reálném čase přes WhatsApp, FaceTime, Messenger, Skype atd.

Prostorný byt s balkonem (147 m2) po kompletní renovaci zachovávající původní architektonické prvky, včetně původních vysokých, zrekonstruovaných stropů a špaletových oken s izolačními dvojskly se nachází ve 2 nadzemním podlaží pečlivě zrekonstruovaného historického činžovního domu s novým výtahem. Dům se nachází na jedné z nejprestižnějších pražských adres v luxusní lokalitě a v minutové vzdálenosti od Staroměstského náměstí v Dušní ulici s působivým geniem loci..

Byt se nachází ve druhém patře. Má půdorys do písmene L, místnosti jsou průchozí. Vyniká nadstandardními, 3,5 m vysokými stropy a díky orientaci oken na slunné strany také množstvím světla. Dominantou obývacího pokoje je kruhový jižně orientovaný arkýř, z něhož je výhled na Mosteckou věž a Karlův most. K jednotce náleží sklep.

Dům má novou střechu, nové rozvody plynu, nová špaletová okna a je opravená fasáda. V plánu jsou také rozvody elektro a odpadu v domě a oprava společných prostor. Uvažuje se též o stavbě výtahu. Druhé patro tvoří dva byty, celé první patro zabírá jeden velkorysý byt, další dva byty jsou ve třetím patře a jeden v podkroví. Přízemí je tvořeno nebytovou jednotkou – jídelnou v majetku městské části.

Dům z roku 1889 je dominantou náměstí a ční nad ostatními nižšími měšťanskými domy. Jeho architekty byly Čeněk Gregor a Karel Stárek, kteří se podíleli i na dostavbě Národního divadla, investory byli manželé Jan a Alžběta Rožánkovi. Dům stojí přímo naproti známému hotelu U Tří Pštrosů, k jehož jménu se váže několik legend. Na místě dnešního náměstí byl od 12. století biskupský dvůr, uprostřed náměstí stojí pozůstatek veřejného plynového osvětlení z 18. století. Kousek od domu je zastávka tramvají s přímými spoji do centra na pravém břehu Vltavy (Národní divadlo 5 minut jízdy), příjemnou procházkou přes Vojanovy sady, které jsou považovány za nejstarší dochovanou pražskou zahradu, lze dojít ke stanici metra A Malostranská.
Příjemný byt 3+1 s balkonem (147 m2) po kompletní renovaci zachovávající původní architektonické prvky, včetně původních vysokých, zrekonstruovaných stropů a špaletových oken s izolačními dvojskly se nachází ve 2 nadzemním podlaží pečlivě zrekonstruovaného historického činžovního domu s novým výtahem. Dům se nachází na jedné z nejprestižnějších pražských adres v luxusní lokalitě a v minutové vzdálenosti od Staroměstského náměstí v Dušní ulici s působivým geniem loci.

Dispozice interiéru 3+1 zahrnuje prostor obývacího pokoje, dvě ložnice, kuchyň s jídelnou a přímým vstupem na balkon orientovaný do klidného vnitrobloku, dále vstupní hala , koupelna s vanou, samostatná toaleta zvlášť.

Vybavení bytu zahrnuje klimatizaci po celém bytě, šatní skříně v ložnicích, původní repasovaná špaletová okna a dvoukřídlé dveře, původní repasované dřevěné podlahy, bezpečnostní dveře, vybavená kuchyňská linka se všemi spotřebiči, designová svítidla, vysoké stropy s původními klenbami a velká okna. Byt je kompletně vybaven zařizovacími předměty a připraven k okamžitému nastěhování.

Jedinečnou atmosféru příjemného bytu dodávají vysoké, revitalizované stropy s původní zachovanou klentbou ve vstupní hale, špaletová okna a repasovaná dřevěná podlaha jednotná v celém bytě. Všechny pokoje jsou průchozí.
Kupní cena zahrnuje kompletní vybavení bytu a sklep, který se nachází v suterénu domu.
K dispozici nový výtah.

Prestižní adresa v centru Prahy, v samém srdci města a mnoha luxusních obchodů, vyhledávaných barů a kvalitních restaurací, bohaté možnosti kulturního i společenského vyžití. Zároveň v těsné blízkosti významných historických památek a je zcela ojedinělou nabídkou v této lokalitě.

Lokalita vyniká veškerou občanskou vybaveností a výbornou dopravní obslužností (jen pár minut chůze od zastávky tramvají a stanice metra Staroměstská.)

Zajímavá investiční příležitost zajišťující dlouhodobě stabilní výnos, vzhledem k silné poptávce pro české i zahraniční klientely po nájemních bytech v této prestižní a žádané lokalitě.

Energetická náročnost budovy: G (nebyla sdělena vlastníkem nemovitosti)


ZÁKLADNÍ INFO

Evidenční číslo:

HMA0513

Stav objektu:

velmi dobrý

Užitná plocha:

147,0 m2

Vlastnictví:

Osobní

Budova:

cihlová

Podlaží:

2. z 6

Sklep:

25,0 m2


Máte zájem o nemovitost?

Kontaktujte makléře, který má na starosti tuto nemovitost.CHCI VÍCE INFORMACÍ

Vyplňte prosím jméno a příjmení.
Vyplňte prosím e-mail.
Vyplňte prosím telefon.


Prohlédněte si další nemovitosti