Prodej vily 0 m2, pozemek 6221 m2

Polepy

Historický objekt Zámek Encovany


6221 m2
9+2 a více
14 990 000 Kč


Představení nemovitosti

Jedinečná investiční příležitost koupi historické budovy, chráněné kulturní památky České republiky renesančního zámku v obci Encovany nedaleko Litoměřic a Roudnice nad Labem s neopakovatelným výhledy do okolí, citlivě umístěné na exkluzivním pozemku poskytujícím naprostý dostatek soukromí a vzácného, ničím nerušeného klidu. Díky samostatnému umístění, velikosti pozemku o výměře 4521m2 porostlého více než stoletými stromy vytváří historický celek s užitnou plochou více než 2500m2 unikátní investiční příležitost se širokým spektrem využití a nabízí mnoho variant řešení.

Mimořádný renesanční zámek vznikl přestavbou původní gotické tvrze ze 14. století. Po roce 1673 proběhla další ale menší barokní přestavba. Historický skvost tvoří čtyři křídla do výše dvou a tří pater postavená okolo obdélného dvora. Budovu doplňuje hranolovitá věž, nádvoří je lemováno pilířovými arkádami směrem do dvora v západním a jižním křídle. Přízemní místnosti a některé prostory v prvním patře jsou zaklenuté hřebínkovými nebo valenými klenbami s lunetami. V interiéru věže a prvního patra jihozápadního nároží se dochovaly fragmenty renesančních maleb.

Po dlouhá léta sloužila historická památka jako sídlo chotěšovských premonstrátek. Pro pokles kázně byl klášter na příkaz krále Ferdinanda I roce 1543 zastaven a v roce 1563 prodán do soukromého majetku místokancléře Českého království, Osvalda Žejdlice ze Šenfeldu. Šenfeldové tvrz přestavěli do nynější podoby zámku, který byl po bitvě na Bílé hoře zkonfiskován pro jejich účast na českém stavovském povstání. Do svého majetku pak zámek získala rodina Lobkowiců, kteří na něm provedli jen nevelké stavební úpravy. Objekt sloužil mimo jiné jako sídlo panských úřadů a později také jako depozitář Zemědělského muzea v Praze.

Historický komplex je určen ke kompletní rekonstrukci, ale disponuje množstvím nepřehlédnutelných zachovaných původních prvků. Nabízí široké spektrum využití a mnoho variant budoucího řešení. Zámek je vhodný pro vybudování luxusního hotelu, rodinného sídla, nebo pro reprezentativní sídlo firmy. Možnost vybudování privátní kliniky, turistického centra nebo i léčebného ústavu s následnou péči pro seniory, s výbornou dopravní dosažitelností do Prahy.

V posledních letech bylo do údržby zámku investováno více než 10 milionů Kč, v rámci vynaložených investic mimo jiné proběhla kompletní rekonstrukce střechy, která byla dokončena v roce 2013.

Energetická náročnost G (nebyla sdělena vlastníkem nemovitosti)

ZÁKLADNÍ INFO

Evidenční číslo:

HMA0429

Stav objektu:

před rekonstrukcí

Vlastnictví:

Osobní

Budova:

cihlová

Vytisknout
detail

Máte zájem o nemovitost?

Kontaktujte makléře, který má na starosti tuto nemovitost.

DALŠÍ NEMOVITOSTI MAKLÉŘE


CHCI VÍCE INFORMACÍ

Vyplňte prosím jméno a příjmení.
Vyplňte prosím e-mail.
Vyplňte prosím telefon.

Prohlédněte si další nemovitosti